Берое нанесе пета поредна загуба на Спартак Плевен в НБЛ. В среща, играна

...

Пета поредна загуба за Спартак в НБЛ

Берое нанесе пета поредна загуба на Спартак Плевен в НБЛ. В среща, играна довечера в зала „ Балканстрой “ в Плевен, баскетболистите на Бойко Миленков надделяха своя противник с 97:81, откакто наваксаха двуцифрено закъснение при започване на срещата. Домакините още веднъж бяха без Симеон Илиев, който се контузи на мача в Ботевград, само че дебют направи новопривлеченият център Седариан Рейнс. Победата бе шеста за Берое в шампионата, като отборът има и седем загуби, а в идващия кръг приема Шумен. Отборът на Тодор Тодоров е с баланс 7-6, като му следва аудиенция на Черноморец. Двубоят стартира с замяна на кошове, само че домакините стартираха с доста висока успеваемост и още в средата на частта дръпнаха със 17:9. Разликата в тяхна изгода стана и двуцифрена, само че последователно мерникът им стартира да изневерява. Берое вкара 12 следващи точки и стигна до цялостен поврат, преди тройка със сирената на Николай Маринов да изведе още веднъж тима му напред – 26:25 след първата четвърт. Спартак отново натрупа преднина от 7-8 точки при започване на втория интервал, само че малко по-късно противникът му изравни за 37:37. Последваха извънредно оспорвани минути, белязани и с поредност от механически нарушавания на старозагорския отбор, който на почивката имаше най-малък задатък – 44:43.Баскетболистите на Бойко Миленков на собствен ред се откъснаха с двуцифрен задатък на няколко пъти след подновяването на играта. Домакините за малко понижиха на 4, само че преди последната част Берое бе напред с 66:59. Подемът в играта на играчите в зелени екипи продължи и в оставащото време. Разликата мина границата от 20 точки, като те нямаха проблем да завоюват безапелационно. Дариъс Хол бе водещ изпълнител за спечелилите с 35 точки. Александър Тодорович също направи доста мощен мач с 22 точки и 17 битки. Дарин Иванов вкара 15 точки, по 10 имат Робърт Георгиев и Михаил Комбаков. За Спартак Николай Маринов отбеляза 14 точки, с 13 е Николай Стоянов. Цветомир Чернокожев се регистрира с 11, а по 10 добавиха Димитър Маринчешки (12 борби), Мартин Маринов и Ивко Ивков.
Източник: novsport.com